З 2016 року для всіх бізнесменів, які бажають взяти участь в системі державних закупівель, з'явилася можливість брати участь у торгах Prozorro онлайн. Правильніше сказати: підприємці зобов'язані мати справу тільки з цієї торговою платформою, коли мова йде про закупівлі на великі суми. Для бізнесменів малої та середньої ланки такий варіант вважається бажаним.

Детальніше про систему Prozorro

Чесність і прозорість проведення тендерів забезпечується тільки завдяки тому, що вся інформація про ведення торгів зберігається на єдиному сервері та доступна всім охочим. Можна дізнатися про те, як проходили торги, й наскільки вони відповідали вимогам. Дана електронна тендерна система об'єктивна і публічна. В ній відсутнє упереджене ставлення до заявок, а по закінченню торгів кожен учасник повинен підтвердити свою кваліфікацію. Завдяки прозорості системи набагато спрощується процес закупівель, що сприяє боротьбі з корупцією в країні.

Робочий процес системи Прозорро вибудовується так, що торги проходять на акредитованих майданчиках, а вся інформація надходить до єдиного державного модуля і зберігається в базі даних. Одним з таких майданчиків є Українська Універсальна Біржа https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/electric-power/  – гідний вибір, оскільки має позитивні відгуки від користувачів. Після реєстрації на сайті можна створювати тендер і брати участь у закупівлях. Процес торгів має на увазі вибір постачальника на підставі найнижчої ціни та відповідності товару або послуги тендерної документації.

Переваги системи

Prozorro працює з того моменту, коли набрав чинності закон України «Про державні закупівлі». Минуло вже досить часу, щоб майданчик продемонстрував свої позитивні та негативні сторони, показав, які правки потрібні закону для поліпшення процедури закупівлі в країні. Електронні торги є зручним форматом співпраці між замовником і продавцем:

  • вимоги для всіх учасників прозорі та відкриті;

  • можна брати участь в торгах з будь-якого куточка світу;

  • створені всі умови для проведення діалогу між конкурентами;

  • корупційна складова тендерних закупівель виключена;

  • оскарження результатів в Антимонопольному комітеті;

  • невисока вартість участі у тендері.

Будь-яка особа має можливість бути присутньою під час проведення торгів, тому спроби провести корумповану операцію зводяться до мінімуму. Завдяки електронній системі вся документація щодо закупівлі зберігається в базі даних, навіть видалена. Переможець тендеру обирається публічно. Після проведення торгів можна подивитися на компанії-учасниці, подати скаргу. В системі розміщена вся інформація: про товар, послугу або роботу, укладені договори між замовником і постачальником.

Основний принцип використання майданчика полягає в тому, щоб усі без винятку державні закупівлі проводилися через електронну площадку в режимі онлайн. Важливо, щоб всі ті, хто бажає взяти участь у торгах, могли ознайомитися з умовами тендеру, списком учасників і вартістю виконання тих чи інших робіт.