Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України пропонує встановити нульовий обсяг квоти на експорт насіння соняшнику в період із 15 травня до 30 вересня поточного року.

Дана пропозиція міститься в проєкті відповідної постанови уряду України, розміщеному на сайті міністерства.

Як уточнюється в пояснювальній записці до документа, «введення тимчасового режиму ліцензування та квотування експорту насіння соняшнику на рівні 0 тонн дозволить стабілізувати ціни на даний продукт в Україні».

«На даний час попит на насіння соняшнику переробними підприємствами олійної галузі залишається високим. Внаслідок високої конкуренції за сировину як на внутрішньому, так і на світовому ринках ціни на насіння соняшнику з початку маркетингового періоду зросли більш ніж у 2,1 рази. Через високу ціну на насіння соняшнику на зовнішньому ринку обсяги експорту за вересень-березень 2020/21 МР збільшилися в 6,8 рази в порівнянні з рівнем аналогічного періоду сезоном раніше і склали 183 тис. тонн», – зазначили в міністерстві.

Також у міністерстві додали, що зростання цін на соняшникову олію в Україні стало наслідком істотного підвищення цін на насіння соняшнику, які складають близько 85% у загальній вартості виробництва соняшникової олії.

На даний час проєкт вищевказаної постанови проходить стадію громадського обговорення.