У добре спланованому гардеробі буде місце для всього. Важливо використовувати кожен шматок простору і створити гардероб, який ідеально підходить до інтер'єру. В даному випадку, прямі шафи купе підходять ідеально. Вони допоможуть зробити функціональний гардероб в передпокої або спальні, яким ви будете задоволені.  

У гардеробі кожна річ знайде своє постійне місце. На полицях можна гарно скласти одяг, сукні та сорочки повішати на вішалки, а в шухлядах рівномірно поскладати нижню білизну. У добре організованому гардеробі легко уникнути безладу і знайти все, що потрібно за хвилину. Проте, перш ніж перейти до розміщення одягу та аксесуарів у новому гардеробі, ви повинні зробити дві речі:

  • подумати, чи буде гардероб зручнішим в стіні або кутовій шафі.  
  • точно виміряти доступний простір.

Вибір розміру гардеробу на доступний простір

Якщо ваше приміщенні дозволяє, то окрім шаф купе можна використати модульні шафи для гардеробів. Зазвичай вони доступні у двох розмірах: 50 і 100 см. Звичайно, гардероб може бути ширшим. Все, що потрібно зробити, це об'єднати дві або більше полиць. Можна и обрати кутовий варіант, тоді він буде доповненням стандартної шафи.  

Вибір гардеробного обладнання

Краще відкрити полиці чи шухляди в шафі? Обидва рішення підходять для облаштування гардеробу. На відкритих полицях можна поскладати такий одяг, як светри, сорочки, футболки, джинси. Шухляди є ідеальним місцем для зберігання нижньої білизни, шапок, шарфів, ременів та інших невеликих аксесуарів. Ви можете придбати відповідні полиці для кутової шафи. Можна вибирати глибину шухляд. Шухляда з глибиною 15 см ідеально підходить для зберігання ременів і парасольок. Шухляда с глибиною 3 см стане ідеальним місцем для зберігання білизни, піжам, маленьких рушників.

Принаймні один гардеробний модуль повинен бути обладнаний стержнем, на якому буде висіти одяг на вішалках. Зазвичай це костюми, вечірні плаття, пальто, шуби, куртки тощо.

При плануванні інтер'єру гардеробу треба вирішити - залишити його відкритим або сховати одяг за допомогою дверей? Перше рішення підходить, коли у вас є окрема кімната, призначена виключно для зберігання одягу. Тоді йде мова про окремий гардероб. 

Друге рішення - вбудовані шафи, які чудово підходять для інтер'єру спальні, вітальні або коридору. Меблі з дверима виглядають більш «стримано», ніж відкриті полиці в загальному просторі, оскільки ховають вміст гардеробу з очей гостей. Крім того, вони захищають одяг від пилу. Можна також об'єднати обидва варіанти, тобто один з модулів зробити з дверима, а інший залишити відкритим.